Miesięczne archiwum: styczeń 2019

Czy stosując płynny chlorofil będziesz jeść mniej?

szklanka-phytolifeUtrzymanie prawidłowej wagi i skuteczny proces chudnięcia to zadanie nie do wykonania bez sprawnego i czystego układu pokarmowego.

Odpowiednia ilość chlorofilu, zwłaszcza w formie rozpuszczalnej w wodzie chlorofiliny, przyspiesza proces pozbywania się zaległych resztek pokarmowych, poprawia pracę jelit i  florę bakteryjną a także ogranicza zaparcia i gazy.

O stwierdzonej przez naukowców, oczyszczającej i odkwaszającej roli chlorofilu pisaliśmy już nie raz, choćby tutaj.

Natomiast wyniki przeprowadzonego kilka lat temu badania wykazały, że osoby spożywające wysoko węglowodanowe posiłki uzupełnione chlorofilem z tylakoidów czuły się dłużej najedzone i rzadziej sięgały po kolejne porcje. Również efekt hiperglikemii po spożyciu posiłku został w znacznej mierze ograniczony, co jest istotne nie tylko dla osób z problemami cukrzycowymi.

Wynik tego badania sugeruje zatem, że dodatek dietetyczny chlorofilu z tylakoidów może wspomóc wysiłki służące zmniejszeniu spożycia pokarmów i zapobiegania wyrównawczemu “dojadaniu” w dalszej części dnia, co może istotnie pomóc po pewnym czasie w zmniejszeniu masy.

Nie od dziś wiadomo też, że picie wody zmniejsza łaknienie, wydaje się więc, że najlepiej stosować chlorofilinę w postaci dobrej wody z jej dodatkiem. Najlepiej kilka szklanek dziennie. Dodatek olejku miętowego zawartego w Phytolife sprawi, że tak przygotowany napój będzie również przyjemnie odświeżający i wpłynie na poprawę trawienia.