Antyoksydanty w trawie jęczmiennej

trawa jeczmiennaMarzenia o wiecznej młodości są równie stare jak cywilizacja. Dziś już wiemy, że nie istnieją mityczne eliksiry młodości. Są jednak w naturze substancje przedłużające naszą młodość. Zapewne każdy już o nich nieco słyszał – to przeciwutleniacze, inaczej: antyoksydanty. Trawa jęczmienna, z której pochodzi chlorofil zawarty w Phytolife, zawiera wiele enzymów antyutleniających. Do najcenniejszych należy SOD – przeciwutleniająca dysmutaza nadtlenkowa. SOD, którego poziom zmniejsza się niestety z wiekiem wraz z koenzymem Q10, coraz częściej nazywany jest “enzymem młodości”. Ma silne działanie antyoksydacyjne, wspiera mechanizmy obronne, wydłuża życie komórek i przyspiesza ich regenerację oraz neutralizuje wolne rodniki.

Zalety trawy jęczmienia znane od lat. W USA już w latach trzydziestych apteki sprzedawały sproszkowaną trawę jęczmienną jako rodzaj prymitywnego suplementu diety mającego uzupełniać niedobory witamin. Technologia pozyskiwania była jednak bardzo niedoskonała. Dziś suplementy uzyskiwane z tego surowca są znacznie doskonalsze, a sama trawa jęczmienna została doceniona przez wielu lekarzy i specjalistów ds. żywienia i jest uważana za jeden z najzdrowszych zielonych dodatków żywieniowych świata.

Młoda, zielona trawa jęczmienna nie zawiera glutenu! Gluten zawierają nasiona jęczmienia występujące w dojrzałej formie rośliny.

Przeczytaj też o innym ważnym składniku: lucernie siewnej.

6 myśli w temacie “Antyoksydanty w trawie jęczmiennej

 1. Maria Warowska

  Phytolife jest bardzo dobrym chlorofilem i tanim w porównaniu np. z Calivitą, której chlorofil dotąd kupowałam. Ja nie mogę jeść surowych warzyw, bo mam wtedy sensacje żołądkowe, dletego piję chlorofil. Polecam każdemu, kto ma podobny problem.

  Odpowiedz
 2. Marzena Gruszecka

  Czy jest duża różnica w chlorofilu i zawartości innych wartościowych substancji między sokiem z lucerny a sokiem z trawy jęczmiennej? W Phytolife jest chyba mieszanka wyciągów z obu tych soków?

  Odpowiedz
  1. Kinga Smuchowska

   Głownym, wartościowym skałdnikiem obu wyciągów pozostaje chlorofil. Różnice w zawartości innych składników są niewielkie, zresztą, jak sama Pani zauważyła, Phytolife zawiera oba ekstrakty, więc jest to tym mniej istotne

   Odpowiedz
  2. Marian Hedrycki

   Jest pewna różnica w ilości witamin i mikroelementów. Tak nawiasem, w składzie Phytolife nie podają zawartości tych składników, bo uznają to za drugorzędne w stosunku do chlorofilu. Ale tam jest wszystko, co można znaleźć normalnie w soku z lucerny i trawy jęczmiennej, bo Phytolife te soki zawiera. Pozdrawiam.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz