Opinie Światowych Autorytetów Medycznych o chlorofilu

Dr Richard Willstatter i Dr Hans Fisher otrzymali Nagrodę Nobla (w latach 1915 i 1930) w dziedzinie Medycyny i Chemii. Odkryli strukturę cząsteczkową ludzkiej krwinki czerwonej oraz chlorofilu. Badania wykazały, że chlorofil pobudza regenerację i wytwarzanie komórek oraz wspomaga rozbudowę układu odpornościowego.
Nobliści udowodnili, że jedyną różnicą pomiędzy ludzką krwinką czerwoną, a chlorofilem jest fakt, że w centrum cząsteczki chlorofilu znajduje się atom magnezu, podczas gdy w krwince czerwonej jest to atom żelaza. W takim przypadku chlorofil może być przydatny przy anemii i innych stanach związanych z niedoborami krwi.

Prof. Bernard Jensen, ekspert żywieniowy zauważył, że chlorofil pomaga przy obniżaniu stężenia toksyn pochodzących z pestycydów i leków, eliminując je z organizmu. Zdrowi ludzie mają wyższą zawartość krwinek niż chorzy. Tymczasem po spożyciu chlorofilu w grupie chorych zawartość krwinek również wzrosła, a stan zdrowia uległ poprawie.

Naukowiec Offen Kranz wykazał, że chlorofil działa bardzo korzystnie na chorych z wrzodami żołądka. Chlorofil uzupełnia działanie leków na wrzody żołądka przepisywanych przez lekarzy. Rozwiązuje problemy związane ze skórą, polepsza stan cery. New England Medical Journal podaje, że chlorofil jest pomocny w leczeniu problemów skórnych, a także zakażeń wewnętrznych. W American Journal of Surgery opublikowano odkrycia z Uniwersytetu Temple, dotyczące zastosowania chlorofilu w leczeniu ran chirurgicznych i innych zbliżonych stanów chorobowych.

Rola chlorofilu zdaniem prof. Ragnara Berga

11 myśli w temacie “Opinie Światowych Autorytetów Medycznych o chlorofilu

  1. Hanna Kraszewska

   Właściwie tak, bo chlorofilina jako taka nie wchłania się do krwi. Natomiast chlorofile handlowe często zawierają w soku również inne, cenne składniki – witaminy, mikroelementy. Nawet jesli nie są wymienione w składzie.

   Odpowiedz
 1. Grażyna Kawalec

  Dzięki phytolife pozbyłam się kłopotów żołądkowych i wreszcie zaczęłam chudnąć! Niestety zakwaszenie organizmu nie sprzyja odchudzaniu a chlorofil to niweluje. Gorąco polecam wszystkie produkty Synergy

  Odpowiedz
 2. Bartłomiej Skwirzycki

  Są różne opinie nt, chlorofilu. Ja tylko wiem, że nie da się zastąpić suplementu jakimiś sokami z zielska, bo w suplementach jest chlorofilina a w zielsku – chlorofil.
  Tylko chlorofilina (sól chlorofilu) jest aktywna w organizmie, sam chlorofi – nie.

  Odpowiedz
 3. Renata Nowacka

  Chlorofil w płynie to świetny suplement. Całkowicie naturalny i pomagający prawie każdemu, kto chce oczyścić organizm albo ma problemy trawienne. Pomaga też schudnąć ale bez przesady.

  Odpowiedz
 4. Renata Nowacka

  Chlorofilina wiąże różne toksyczne świństwa z naszego pożywienia. Nie musi nawet trafić do krwi, bo robi to już w przewodzie pokarmowych. Te związane toksyny są potem bezpiecznie wydalane. Bez chlorofiliny mogłyby się dostać do krwioobiegu. To dlatego uważa się, że chlorofil w płynie jest podstawą suplementacji detoksykacyjnej.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz